Platforma Robinhood nezopakovala po vstupe na burzu úspech, aký zožal Coinbase. Mark Zuckerberg chce premeniť Facebook na virtuálne miesto. Po dvoch rokoch začal v nedeľu 1. augusta 2021 opäť platiť americký dlhový strop.
Robinhood na burze sklamal
Z Coinbase je po vstupe na burzu zlatá baňa. Investori zarobili cez noc milióny. To isté sa nedá povedať o platforme Robinhood. Štvrtkový, vysoko očakávaný debut na burze (NASDAQ) sa nepodaril podľa predstáv. Akcie chvíľu po vstupe odpísali viac ako 10% zo svojej hodnoty. Investori našli rovnováhu pri cene 34,82 USD, kde akcie aj uzavreli. Úspech v prvý deň mal byť o to dôležitejší, že spoločnosť predala veľkú časť svojich akcií obchodníkom na vlastnej platforme.
Iróniou je, že firma známa pre masové ovplyvňovanie cien akcií GameStop a AMC sa sama stala predmetom špekulácií na pokles ceny veľkou skupinou internetových investorov. V súvislosti so štvrtkovým zahájením predaja akcií sa na Reddite opäť spojila skupina obchodníkov s cieľom špekulovať na pokles ceny, poprípade sa akciám vyhnúť úplne.
Investičná platforma Robinhood sa objavila v online priestore už v roku 2013. Broker je známy hlavne pre svoje ľahko ovládateľné spôsoby a metódy obchodovania. Webová stránka aj aplikácia ponúkajú nesmierne jednoduché prístupy pre prvotné investície a iné finančné operácie. Je to jeden z dôvodov, prečo je broker tak obľúbený u mladých ľudí.
Ste pripravený na virtuálny FB?
Mark Zuckerberg má v pláne znovu “objaviť” Facebook. Pred novinármi a analytikmi vyhlásil, že chce, aby sa spoločnosť uberala iným smerom. Vyhlásil: “V nasledujúcich rokoch očakávam, že ľudia prejdú od vnímania Facebooku ako sociálnej platformy k vnímaniu, že Facebook je metaverse spoločnosťou.”
Metaverse môžeme pomenovať ako “kolektívny virtuálny zdieľaný priestor zahŕňajúci súčet všetkých virtuálnych svetov a internetu.” Ako by to vyzeralo v praxi?

Metaverse počíta s internetom ako 3D virtuálnym životným priestorom, v ktorom sa jednotlivci ponoria dovnútra a von a budú v interakcii medzi sebou v reálnom čase. Mnohí v Silicon Valley stále vidia metaverse ako budúcnosť. Google napríklad výrazne investuje do rozšírenej reality (AR), kde pomocou technológie pozeráte na skutočný svet, ale s digitálnymi 3D objektmi.
Šíria sa chýry, že podobným smerom sa chce uberať aj Apple. Facebook sa však zdá byť zo všetkých najviac oddaný tejto novej vízii. V snahe zmeniť Facebook na metaverse spoločnosť sa Zuckerberg snaží vybudovať systém, v ktorom sa ľudia pohybujú medzi zariadeniami pre virtuálnu realitu (VR), AR a dokonca 2D, pričom v prípade potreby používajú svoje realistické avatary.
V USA opäť platí dlhový strop
Počnúc prvým augustom (1.8.2021) začal v USA po dvoch rokoch prestávky opäť oficiálne platiť dlhový strop. Zatiaľ ešte nebolo objasnené, aké opatrenia sa chystajú zákonodarcovia prijať, aby sa vyhli prekročeniu povolenému limitu.
Aktuálny strop je nastavený na úroveň 28,5 bilióna dolárov a hranica už bola presiahnutá. Kongres je teraz vystavený tlaku, aby prijal opatrenia, ktoré vyriešia túto situáciu. Problém je, že kvôli pretrvávajúcej Korona kríze bude vláda USA nútená, si aj naďalej požičiavať peniaze.

Ak nebudú prijaté potrebné kroky, už tento rok v októbri hrozí USA platobná neschopnosť. “Kríza dlhového stropu už síce bola od 80-tych rokov niekoľkokrát odvrátená, federálna vláda ale bola nútená pristúpiť k tzv. shutdownu.
Demokrati vyhlásili, že aj napriek tomu, že zatiaľ nevedia ako, problém vyriešia.