O nás

Ako vznikol Invest Portal

O čom je Invest Portal

Invest Portal je pre ľudí, ktorí sú odhodlaní využiť investovanie ako zdroj nezávislého príjmu na dosiahnutie skvelého životného štýlu

Od roku 2016 som mojim známim na Slovensku priniesol unikátne investične riešenia, ktoré im pomohli na ceste za svojimi cieľmi. Chcel som však pomôcť väčšiemu počtu ľudí a rýchlejšie. Preto je tu už druhým rokom Invest Portal, prostredníctvom ktorého odhaľujem príležitosti, ako investovať inteligentnejšie. Cieľom je ukázať začínajúcim, aj skúseným investorom moderné cesty k vybudovaniu portfólia, ktoré generuje nezávislý investičný príjem.

Mám 36 rokov a žijem z pasívneho príjmu

Som vďačný, že sa mi do 36-tky podarilo zabezpečiť nezávislý investičný príjem, ktorý pokryje všetky rodinné náklady a zostane niečo navyše aj pre radosť. Ako sa mi to podarilo sa dočítate nižšie. Viem, že mnoho ľudí túži po finančnej slobode a môžem Vám povedať – nie je to také zložité ako to vyzerá.

Okolo seba mám veľa investorov, ktorí dosiahli finančnú nezávislosť. Všetci však zahodili „starú školu“ investovania za hlavu, inak by sa nikdy tak rýchlo nedostali tam, kde sú dnes. Existuje mnoho moderných investičných možností, ale o žiadnej sa nedá povedať, že práve tá jedna konkrétna je najlepšia. Najrozumnejším riešením moderného portfólia je ich kombinácia, ktorá zabezpečuje dostatočnú ochranu a zároveň zvyšuje šance na násobne rýchlejšie zhodnotenie kapitálu.

Stál som pri zrode niekoľkých alternatívnych investičných projektov

Práve vďaka dlhoročným skúsenostiam som mal príležitosť stáť pri zrode úspešných projektov. Podieľal som sa na vývoji hernej krypto platformy Trade Race Manager, podporovanej kryptomenou IOI a rovnako som spoluzakladateľ FinTech platformy Salus Populi. Tento rok som sa zameral na sprístupnenie copy trading stratégií širokej verejnosti cez Copy Leaders. Všetko to začalo, keď som otvoril vlastný alternatívny investičný fond Two Towers Capital, v ktorom spravujem kapitál moderných investorov.

Pomocou moderných investícií dokážete dosiahnuť Vaše ciele podstatne skôr

Pomocou moderných investícií dokážete dosiahnuť Vaše ciele o roky, ak nie desaťročia skôr, nech sú akékoľvek.

Invest Portal nie je „get rich quick“ schéma – tie nefungujú. Je naivné si myslieť, že zbohatnete za noc, alebo že zostanete dlhodobo bohatými bez toho, aby ste zveľaďovali svoj majetok.

Mojim cieľom je odkryť užitočné investičné nástroje a overené stratégie moderného investovania, ktoré aj mne pomohli získať nezávislý investičný príjem pre svoju rodinu a priniesli mi voľnosť, vďaka čomu môžem venovať čas rodine a aktivitám, ktoré ma bavia.

Kto stojí za Invest Portalom

Odchod z výšky a cesta do zahraničia

Nebolo to vždy len o investíciách. Ako mladý, znudený chalan som odišiel z STU do zahraničia. Vtedy som bol presvedčený, že škola je mi na nič. Nedokázal som ešte rozumieť tomu, že „najlepšia investícia je do seba“ a druhá najlepšia je na akciových trhoch.

Začiatky boli ťažké, pracoval som v jednej predajnej spoločnosti a moja výplata bola závislá na mojich výkonoch. Pokial som ich nemal, nezarobil som ani na chlieb… a teda toto niekedy platilo doslova. To ma naučilo, že pokiaľ človek nebude makať a dosahovať výsledky, tak nič ani nezarobí, pretože ako sa hovorí, “Bez práce nie sú koláče.”

Po zlepšení jazyka a mojich profesionálnych zručností som dostal možnosť podieľať sa na budovaní banky. Najväčším benefitom pre mňa bolo, že mi zaplatili štúdium na zahraničnej škole a tak sa začala moja kariéra vo financiách.

Kariéra vo financiách

„Skvele“ som si to načasoval, keďže sa písal rok 2008 a svetom sa rútila finančná kríza. Spoznal som, ako veľmi sa dá zarobiť, ale aj stratiť na burze (o tom trochu nižšie). V banke sa počas krízy na nás hrnuli ľudia, ktorí nám dávali svoje úspory, aby sme ich ochránili. Vtedy som prvýkrát urobil obchod za 1 000 000 €. Dlho som pozeral na šek s toľkými nulami. V roku 2010 som sa stal súčasťou tímu, ktorý banku zatváral. Bol som jeden z posledných konzultantov, ktorí odišli. Verte mi, je omnoho zložitejšie banku zavrieť, ako ju otvoriť.

Prechod k day tradingu

Ocitol som sa pred voľbou nájsť si prácu, alebo sa stať day traderom na svetových burzách. Počas môjho času stráveného v banke som spoznal ľudí, ktorí sa venovali obchodovaniu na inštitucionálnej úrovni a mali aj vlastné účty, ktoré si spravovali. „Žiadny problém, keď to vedia oni, budem to vedieť aj ja“, naivne som si myslel a vydal som sa cestou day tradingu.

Roky som sa učil o trhoch, technickej analýze, fundamentoch a investičných stratégiách. Minul som tisíce na vzdelanie, no mojím “diplomom z vysokej školy tradingu” boli dva spálené účty. Bola to dlhá a drahá škola, ale zároveň som sa veľa naučil a získal množstvo skúseností.

Ďalšou útechou mi mohlo byť, že na trhoch som vydržal viac ako tri roky. To znamená, že som bol lepší ako priemer, pretože ma to zaradilo medzi top 10% najlepších retailových traderov. Vtedy som ešte namal toľko možností s kým sa o tradingu rozprávať a tak sa zdokonaľovať. Vyčerpaný som nakoniec od tohto biznisu upustil a vrátil sa naspäť k financiám.

Od day tradingu naspäť k financiám a návrat na Slovensko

O niekoľko rokov neskôr som sa vrátil na Slovensko, uplatnil svoje skúsenosti a pomáhal pri budovaní skvelého PFA, Fispro. Dokonca som bol aj súčasťou tímu, ktorý vybudoval jedného s najrýchlejšie rastúcich SFA, Fingo. Dnes sa Fingo radí medzi top 10 brokerov na slovenskom trhu. Využíval som online priestor na to, aby som spojil klienta s finančnou službou a to ma poslalo na dráhu digitálnych služieb a investícií.

Cesta investovania

Počas mojich pracovných rokov som sa snažil čo najviac ušetriť z mesačnej výplaty a peniaze inteligentne investovať. Používal som moje základné pravidlo bohatstva – zaplať najskôr sebe a potom ži z toho, čo ostalo. Postupne som si vypestoval ďalšie finančné návyky a spolu s rozumnými investičnými rozhodnutiami vybudoval majetok, ktorý mi zabezpečuje nezávislý príjem.

Peniaze Vám dávajú slobodu, v živote aj v rozhodnutiach. Nesmú sa ale stať tým prvým a posledným, čo hľadáte. Sú zdrojom a treba ich využiť na to, aby ste žili skvelý život.

Som rád, že ste navštívili Invest Portal a prajem Vám len to najlepšie na ceste za Vašimi cieľmi.

Tak poďme na to!

Martin
Invest Portal

martin bittara

Odporúčame

Vitaj späť!

Prihlás sa do Invest Portal Klubu.

Obnova hesla

Zadaj svoju emailovú adresu, na ktorú ti pošleme odkaz na vytvorenie nového hesla.